ERY-SYD Vuoden Kissat 2018!

Paljon Onnea kaikille voittajille! Top 3 palkitaan ERY-SYD: näyttelyssä Kauppakeskus Redissä lauantaina 16.3.2019 noin kello 15 alkaen (riippuen paneelin aloitusajasta).

Onnea vielä kerran!

KATEGORIA 1
Aikuinen
1. SC Nalle-Puhin Bed of Roses, DVM (SBI n)
om. Marika Landen ja Olli Lehtonen
2. IC Gayaneh Notholca Noster (RAG n 04 21)
om. Henna Leppänen
3. IC FI*Sunrunner’s Bron Blodeuwedd (RAG f 03)
om. Tuija Peura
4. CH Gayaneh Oscillatoria oblivia (RAG n)
om. Kirsi Kuoppamäki
5. CH Gayaneh Mallomonas Missio (RAG g 21)
om. Iitu Hagström

Kastraatti
1. SP GIC Snowrag Pompom (RAG a 04)
om. Nina Toroi
2. IP IC Gayaneh Juno Primas (RAG a 04)
om. Iitu Hagström
3. IP SC Gayaneh Helius Hilaris (RAG n 04 21)
om. Mari Anttila
4. IP CH Colorstar’s Merry Hope (RAG a 04)
om. Nina Toroi
5. PR IC Gayaneh Littorella igitur (RAG a 04 21)
om. Kirsi Kuoppamäki

Nuori
1. PL*Ragissa Winnetou (RAG a 04)
om. Kirsi Kuoppamäki
2. Gayaneh Nereis Notabilis (RAG n 21)
om. Neea Nieminen
3. Gayaneh Notholca Noster (RAG n 04 21)
om. Henna Leppänen
4. FI*Sunrunner’s Jannon Jarlath (RAG d 04)
om. Tuija Peura

Siitosuros
1. IC S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh (RAG n 04 21)
om. Kirsi Kauppamäki

Kasvattaja
1. Gayaneh
Kirsi Kuoppamäki

Kategoria 2
Vuoden Aikuinen
1. SC FI*Rotcat Nùria DVM (MCO ns 09 22)
om. Sera Lehtonen
2. GIC Zachary Tiili (MCO d 09 22)
om. Paula Tontti
3. GIC FI*Rotcat Odessa (MCO n)
om. Sera Lehtonen
4. GIC FI*Rotcat Tomboy Of Finland (MCO w 63)
om. Sera Lehtonen ja Niina Lehtinen
5. IC FI*Rotcat Sisy (MCO n 22)
om. Sera Lehtonen
6. CH FI*Rotcat Unia (MCO f)
om. Sera Lehtonen ja Sari Iivarinen

Vuoden Kastraatti
1. RotCat Meeco (MCO ns 09 22)
om. Mira Miikkulainen
2. SP FI*RotCat Knight of Silver (MCO ns 22)
om. Sari Iivarinen
3. GIP RotCat Quick Silver (MCO as 22)
om. Anna Kaunonen
4. CH FI*Rotcat Unna (MCO fs 22)
om. Sera Lehtonen

Vuoden Nuori
1. GIC FI*Rotcat Tomboy Of Finland (MCO w 63)
om. Sera Lehtonen ja Niina Lehtinen
2. Tina of Golden Happiness (MCO d)
om. Paula Tontti
3. FI*Rotcat Unia (MCO f)
om. Sera Lehtonen ja Sari Iivarinen

Vuoden Kasvattaja
1. RotCat
Sera Lehtonen
2. Stout-hearted
Paula Tontti

KATEGORIA 3
Aikuinen
1. IC Conan Uss (MAN d 09 22 51 bar)
om. Heli Riihenperä

KATEGORIA 4
Aikuinen
1. Framillan Lando Calrissian (CRX n 33)
om. Tarja Kudjoi
2. IC FI*Harmuan Aloisia Allegra (RUS)
om. Viivi Viuha
3. Framillan Sä pystyt mihin vaan (CRX n 01 21 64)
om. Tarja Kudjoi
4. Framillan Witty Jester (CRX c 03)
om. Tarja Kudjoi
5. Framillan the dawn of a new age (CRX n)
om. Tarja Kudjoi

Kastraatti
1. Framillan Good&Plenty (CRX a 24)
om. Tarja Kudjoi

Nuori
1. Cailin Van Scalindjo (SIA o)
om. Elina Nuotio ja Tero Vinterbäck
2. Framillan Lando Calrissian (CRX n 33)
om. Tarja Kudjoi
3. S*Sirius Moonlight and Roses (RUS)
om. Viivi Viuha
4. Framillan Camo the Leaf Dragon (CRX n 02 21 61)
om. Tarja Kudjoi
5. Framillan Lady Rebel (CRX n)
om. Tarja Kudjoi
6. Framillan Slighty Tricky Vixen (CRX n 02 62)
om. Tarja Kudjoi
7. Framillan Sä pystyt mihin vaan (CRX n 01 21 64)
om. Tarja Kudjoi

Kasvattaja
1. Framillan
om. Tarja Kudjoi

Siitosuros
1. Framillan the dawn of a new age (CRX n)
om. Tarja Kudjoi

Veteraani
1. IP SC FIN*Saraitshikin HaveANiceDay (RUS)
om. Viivi Viuha

KOTIKISSAT
1. Lenni (HCL d 09)
om. Heli Riihenperä